Mākslinieks - Andis Gūtmanis | Glezniecība
65
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-65,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
Date
Category
Glezniecība

Glezniecība

Glezniecība ir brīnišķīgs un lielisks mākslas veids, kurš ļauj māksliniekam izteikt savas domas un emocijas ar otas un krāsu palīdzību. Galvenais izteiksmes līdzeklis ir krāsas, taču būtiska loma ir arī formai, līnijām un gaismēnām. Pie glezniecības pieder tie mākslas darbi, kas izpildīti uz plaknes eļļas, temperas, akrila, guašas, akvareļa u.c. tehnikās.

Taču laikmetīgajā mākslā, pārklājoties dažādiem žanriem un mākslas medijiem, vairs nav būtisks tehniskais izpildījums jeb amatnieciskums, bet gan tas, par ko mākslas darbs runā. Svarīgākais ir, kas tiek pateikts un kādā kontekstā tiek pateikts, nevis kādā veidā un ar kādiem līdzekļiem.

 

“ Nopeldams gleznojumu, kurā vienīgi atdarināts tas, kas redzams dabā, tu patiesībā noniecini brīnumu, kurš mudina iegrimt klusā, filozofiskā apcerē, uzlūkojot dabu visos tās veidos – jūras un līdzenumus, kokus, dzīvniekus, augus un puķes. Gleznu jau ir radījuši dabas bērni. Tādējādi mēs pamatoti varam to uzskatīt par dabas mazbērnu, kas radniecīgs Dievam.”

Leonardo da Vinči